Impresszum Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Ellenfélnéző / Jönnek az izlandiak, jönnek

foci EB 2016 Franciaország edzők felkészülési meccsek játékosajánló 2016 EB-ellenfeleinkDánia - Izland 2-1 (0:0) felkészülési mérkőzés, Heming

►A dánoknál új szövetségi kapitány, a norvég Age Hareide (62) ül a kispadon, aki korábban 5 évig vezette a norvég válogatottat (2003-2008). Csapataival dán, svéd, norvég bajnok, kupagyőztes. Az FF Malmö kispadját adta fel a dán válogatottért: sok sikert kívánunk neki!
►Izlandot természetesen a jól bevált, eredményes Lars Lagerbeck (67) - Heimir Hallgrímsson (48) duó irányítja.

IZLAND
B. Kristinsson (Hammarby) - Hauksson (AIK Stockholm), Arnason (FF Malmö), R. Sigurdsson (Krasnodar), Magnusson (Kopavogur) - G. Sigurdsson (Swansea), Gunnarson (Cardiff), Hallfredsson (Udinese), Bjarnason (FC Basel) - Finnbogason (Horsens), Sightórsson (Nantes)

1. FÉLIDŐ
1-5. perc / Harsány izlandi szurkolás és kiegyenlített játék az első percekben.
6-20. perc / Semmi különösebb nem történt, fegyelmezett mezőnyjáték zajlik.
21-30. perc / A dánok próbálkoznak szabadrúgásból, szögletekből.
A 30. percben Izland kétszer is komolyan veszélyeztet, de végül szögletre mentenek a hazaiak.

A MI EMBERÜNK GILFY SIGURDSSON (Izland)

foci EB 2016 Franciaország edzők felkészülési meccsek játékosajánló 2016 EB-ellenfeleink

Kiváló, a válogatottban és a PL-ben egyaránt gólerős középpályás, Őt mindig érdemes külön is figyelni.

31-40. perc / Kiegyenlített játék, a kapuk nem forognak veszélyben.
41-45. perc / Szöglettel felérő bedobásokkal próbálkozik Izland, ezek a legveszélyesebb momentumai a félidő végének.

►Eddig földön és levegőben hátul jól zárnak az izlandiak, érdemes lesz őket rendszeresen átlőni.
►Rengeteget futnak, állandóan mozgásban vannak, magabiztos célfutballt játszanak.
►Gyors, rövidpasszos ill. egy-egy elleni játékkal ugyanakkor zavarba hozhatók (csak ehhez náluk is többet kell futni).

A dánoknál többet volt a labda, Izland viszont többször eltalálta a kaput, szögletarány 3:4 Izlandnak.

2. FÉLIDŐ
Félidei csere: Gudmundsson (Charlton) jön Hallfredsson helyett.
51. perc / A dánok megszerzik a vezetést Jorgensen góljával 1-0.

A MI EMBERÜNK YUSSUF POULSEN (Dánia)

Gólpassza előtt az ötösnél két védőből is bolondot csinált a remekül, veszélyesen és szépen is játszó 21 éves Poulsen, aki Gulácsi csapattársa Lipcsében.

55. perc / Újabb Jorgensen-találat, remek átadást passzol a kapuba közelről. 2:0
56-63. perc / Izland egyelőre nem tud ritmust váltani, de különösebben nem is erőlteti. A dánok hármas csere keretében lehozzák a kétgólos Jorgenssent, úgyhogy ennyit a tétről. Szögletarányban továbbra is Izland vezet: 4-5.
64-71. perc / Csendes unalom.
72. perc / Kettős izlandi csere: Traustason (Norrköping) és Bödvarsson (Kaiserslautern) be, B. Bjarnason és Sigthórsson le.
73-80. perc / Dán mezőfölény, bármiféle veszély nélkül, G. Sigurdsson is lemegy, helyére E. Bjarnason (Aarhus) áll be.
81- 90. perc / Veszélyes izlandi szabadrúgás, majd a 90. percben a sokadik izlandi szögletből a cserejátékos Traustason kapásból betalál, 2-1. Van itt muníció...
A 3 perc hosszabbításban már nem történik semmi, VÉGE.

►Igazi edzőmeccs: az első félidőn, a gólokon és néhány játékelemen kívül nem igazán mérvadó (legkevésbé az eredmény). Izland 9-6-ra nyerte a szögletpárbajt, s ugyanannyiszor találta el a kaput, mint a hazaiak.
►Játékuk stabil, sok támadásukat eljuttatják a kapuig, amit nagyon pontosan tűz alá is vesznek.

Nem valószínű, hogy az EB-n megússzuk ellenük kapott gól nélkül.

►Kedden ők már Görögországban játszanak: könnyen kitalálható, miért épp velük.

A mérkőzés összefoglalója itt.

0 Tovább

Németh levezet

válogatott foci EB 2016 Franciaország magyar futball versenyeztetés
Németh Krisztián a katari 8. helyezetthez igazolt (2.8 m euro).
Miután a hírtől magunkhoz tértünk, s vettünk néhány mély lélegzetet, egy vicc jutott az eszünkbe:
- Nem lesz nagyon vékony az a fal? - kérdezi a tulajdonos a kőművestől.
- Áh, dehogy uram, még rájön a tapéta is.

Pénz beszél, kutya ugat, karaván halad. Sok sikert kívánunk a sivatagban! Négy és fél hónap múlva foci EB, Isten veled, Némó.

Dárdai Hertha válogatott magyar futball Bundesliga edzők

Alkalmam volt végigkísérni Dárdai Pál vezetőedzői debütálását a Bundesliga 2014-2015-ös tavaszi idényében a Hertha élén. Úgy gondolom, a 15. fordulóbeli, Leverkusen elleni győzelem, s a tartósan elfoglalt őszi 4. hely kapcsán eljött az ideje, hogy megosszak néhány gondolatot.

Kezdem a lényeggel: "papír van arról", hogy Dárdai edzőtalentum. Ennél jobb hírrel nehéz lenne szolgálni a berlinieknek és Magyarországon.

Pontosan tudjuk azt is, hogy egy ilyen tehetség és együttállásai kivételes felelősség. Realizálása pedig még nagyobb és soha nem kész munka. Láthatjuk, tapasztalhatjuk, az eredmények visszaigazolják: Pali alkalmas erre.

"A kiválóság nem tett, hanem szokás."

Dárdai élete és közege a futball. A verseny. Az újabb és újabb kihívások. Hétről hétre, napról napra, óráról órára. Ha kell, percről percre, pillanatról pillanatra is. Márpedig a sportban erre van szükség. Dárdai bármikor képes a küzdésre. Rendelkezik az ehhez szükséges speciális, teljesítmény- és megújulási kompetenciákkal. Ráadásul küzdésvágyát szinte minden pillanatban át tudja adni. Amit mond, kér vagy követel, azt pedig múltja, eredményei és személyisége már hitelesítette.

Magától értetődőn képes tanulni, fejlődni is, saját határait folyamatosan tágítja, s integrálja mindazt, amivel találkozik. Komoly garanciát nyújtanak eddigi hibái is: a következmények, a megtapasztaltak.

Hogy ez milyen eredményekre fogja Őt és csapatát vezetni?

Úgy látom, ez semmi máson, mint saját kockázatainak kezelésén múlik.