foci EB 2016 Franciaország edzők felkészülési meccsek játékosajánló 2016 EB-ellenfeleinkDánia - Izland 2-1 (0:0) felkészülési mérkőzés, Heming

►A dánoknál új szövetségi kapitány, a norvég Age Hareide (62) ül a kispadon, aki korábban 5 évig vezette a norvég válogatottat (2003-2008). Csapataival dán, svéd, norvég bajnok, kupagyőztes. Az FF Malmö kispadját adta fel a dán válogatottért: sok sikert kívánunk neki!
►Izlandot természetesen a jól bevált, eredményes Lars Lagerbeck (67) - Heimir Hallgrímsson (48) duó irányítja.

IZLAND
B. Kristinsson (Hammarby) - Hauksson (AIK Stockholm), Arnason (FF Malmö), R. Sigurdsson (Krasnodar), Magnusson (Kopavogur) - G. Sigurdsson (Swansea), Gunnarson (Cardiff), Hallfredsson (Udinese), Bjarnason (FC Basel) - Finnbogason (Horsens), Sightórsson (Nantes)

1. FÉLIDŐ
1-5. perc / Harsány izlandi szurkolás és kiegyenlített játék az első percekben.
6-20. perc / Semmi különösebb nem történt, fegyelmezett mezőnyjáték zajlik.
21-30. perc / A dánok próbálkoznak szabadrúgásból, szögletekből.
A 30. percben Izland kétszer is komolyan veszélyeztet, de végül szögletre mentenek a hazaiak.

A MI EMBERÜNK GILFY SIGURDSSON (Izland)

foci EB 2016 Franciaország edzők felkészülési meccsek játékosajánló 2016 EB-ellenfeleink

Kiváló, a válogatottban és a PL-ben egyaránt gólerős középpályás, Őt mindig érdemes külön is figyelni.

31-40. perc / Kiegyenlített játék, a kapuk nem forognak veszélyben.
41-45. perc / Szöglettel felérő bedobásokkal próbálkozik Izland, ezek a legveszélyesebb momentumai a félidő végének.

►Eddig földön és levegőben hátul jól zárnak az izlandiak, érdemes lesz őket rendszeresen átlőni.
►Rengeteget futnak, állandóan mozgásban vannak, magabiztos célfutballt játszanak.
►Gyors, rövidpasszos ill. egy-egy elleni játékkal ugyanakkor zavarba hozhatók (csak ehhez náluk is többet kell futni).

A dánoknál többet volt a labda, Izland viszont többször eltalálta a kaput, szögletarány 3:4 Izlandnak.

2. FÉLIDŐ
Félidei csere: Gudmundsson (Charlton) jön Hallfredsson helyett.
51. perc / A dánok megszerzik a vezetést Jorgensen góljával 1-0.

A MI EMBERÜNK YUSSUF POULSEN (Dánia)

Gólpassza előtt az ötösnél két védőből is bolondot csinált a remekül, veszélyesen és szépen is játszó 21 éves Poulsen, aki Gulácsi csapattársa Lipcsében.

55. perc / Újabb Jorgensen-találat, remek átadást passzol a kapuba közelről. 2:0
56-63. perc / Izland egyelőre nem tud ritmust váltani, de különösebben nem is erőlteti. A dánok hármas csere keretében lehozzák a kétgólos Jorgenssent, úgyhogy ennyit a tétről. Szögletarányban továbbra is Izland vezet: 4-5.
64-71. perc / Csendes unalom.
72. perc / Kettős izlandi csere: Traustason (Norrköping) és Bödvarsson (Kaiserslautern) be, B. Bjarnason és Sigthórsson le.
73-80. perc / Dán mezőfölény, bármiféle veszély nélkül, G. Sigurdsson is lemegy, helyére E. Bjarnason (Aarhus) áll be.
81- 90. perc / Veszélyes izlandi szabadrúgás, majd a 90. percben a sokadik izlandi szögletből a cserejátékos Traustason kapásból betalál, 2-1. Van itt muníció...
A 3 perc hosszabbításban már nem történik semmi, VÉGE.

►Igazi edzőmeccs: az első félidőn, a gólokon és néhány játékelemen kívül nem igazán mérvadó (legkevésbé az eredmény). Izland 9-6-ra nyerte a szögletpárbajt, s ugyanannyiszor találta el a kaput, mint a hazaiak.
►Játékuk stabil, sok támadásukat eljuttatják a kapuig, amit nagyon pontosan tűz alá is vesznek.

Nem valószínű, hogy az EB-n megússzuk ellenük kapott gól nélkül.

►Kedden ők már Görögországban játszanak: könnyen kitalálható, miért épp velük.