foci EB 2016 Franciaország edzők felkészülési meccsek játékosajánló 2016 EB-ellenfeleink

Görögország - Izland  2:3  (2:1)  felkészülési mérkőzés, Pireusz

Ισλανδία: Κρίστινσον (45’ Χάλντνορσον), Σαέβαρσον, Χέρμανσον, Ίνγκασον, Γκούντμουντσον, Μπόντβαρσον (83’Φινμπόγκασον) , Γκούναρσον (45’ Μπ. Μπγιάρνασνον), Χάλφρεντσον (45’ Τ. Μπγιάρνασον), Κγιάρτανσον (61’ Σίγκτορσον), Τραούστασον ( 45’ Σίγκουρτσον), Σκούλασον

Akinek kb. ennyit mondott eddig az izlandi válogatott névsora, jól teszi, ha még az EB előtt pótolja legalább a görög alapokat. Csoportellenfelünk tegnap este már fel is mondta ebből a leckét... Szóval:

foci EB 2016 Franciaország edzők felkészülési meccsek játékosajánló 2016 EB-ellenfeleinkB. Kristinsson  (12) - Saevarsson (2), Hermannson (4), Ingason (5), Skulason (23) - Gudmundsson (7), Gunnarson (17), Hallfredsson (20), Traustason (22) - Bödvarsson (15), Kjartansson (21).

Ha ettől sem lettél okosabb, akkor tudtodon kívül máris kezded kapisgálni az izlandi focit, mivel a fenti kezdőcsapat a néhány nappal ezelőtti dán mérkőzéshez képest 8 (!) helyen más.

De lássuk a meccset.

1. FÉLIDŐ

4. perc / Szabadrúgásból izlandi kapufa.

12. perc / A vendégek majdnem öngólt rúgatnak a görög védőkkel.

18. perc / Csak összejön az a góllövetés: Hallfredson látványosan kaszál a 16-oson belül, 11-es. Fortounis magabiztosan lő a bal alsó sarokba, 1-0.
A semmiből vezetnek a hazaiak, eddig kapura sem lőttek.

31. perc / Úgy látszik, a vendégek továbbra sem elégedettek a görög támadószekcióval, úgyhogy gólpasszt adnak a 16-oson belül , amit a meglepett, de nem ügyetlen Fortounis be is vág, 2-0.

Egy percre rá újabb áldozat a görög isteneknek: ziccert lő az égbe Traustason.

34. perc / Ennyi előzékenység láttán a hazaiak már zavarban: hanyag felszabadító fejessel igyekeznek viszonozni az eddigieket, amit Traustason elfogad, s 11 m-ről a kapuba lő. 2-1

A MI EMBERÜNK ►  ARNOR TRAUSTASON (Izland) foci EB 2016 Franciaország edzők felkészülési meccsek játékosajánló 2016 EB-ellenfeleinkA mindössze 22 éves, Norrköpingben játszó középpályás néhány napja Dániában is betalált. Két félidő, két gól - elég jó mutató.

43. perc / Szuper görög kiugratás, szép lövés a hosszúra, kapufa.

45+1. perc / 18 m-ről újabb bődületes izlandi kapufa (ebben ők vezetnek 2-1-re).

► Görögország új kapitányával, Michael Skibbével sem jobb.

2. FÉLIDŐ

Négyes csere Izlandnál a szünetben: Halldorsson (1), B. Bjarnasson (8), T. Bjarnason (18) és a dánok elleni meccsen már bemutatott G. Sigurdsson (10) jön B. Kristinsson (12), Gunnarsson (17), Hallfredsson (20) és  Traustason (22) helyett.

48. perc / Megint kapufa! A görögök szöglet utáni fejesből találják el a lécet.

61. perc / Újabb izlandi csere: a selejtező meccseken 3 gólt jegyző Sightórsson (9) be, az ugyanott ugyanennyi (3) mérkőzést játszó Kjartansson (21) le.

70. perc / Ingason szabadrúgás utáni fejeséből egyenlítenek a vendégek , 2-2.

72. perc / Ziccerben luftot rúg az egyik izlandi.

77. perc / Lecserélik a kétgólos Fortounist.

A MI EMBERÜNK ►  KONSTANTINOS FORTOUNIS (Görögország) foci EB 2016 Franciaország edzők felkészülési meccsek játékosajánló 2016 EB-ellenfeleinkA 23 éves, a görög bajnokságban már 16 gólnál járó középpályást vajon meddig láthatjuk Olympiakosz mezben (és súlyproblémák nélkül) ?

79. perc / Remek kiugratás, nagyot véd a görög kapus.

82. perc / Sightórsson szöglet utáni szokásos fejesgólja is megvan, 2-3.

► A szünetben beállt csapatkapitány, Gylfi Sigurdsson 38 perc alatt két gólpasszt osztott ki.

Jön Finnbogasson (11) Bödvarsson (15) helyére.

83. perc / Újabb izlandi löket, a kipattanót pedig látványos mázlival "hárítja" a hazai kapus.

88. perc / Fölédurrant egy görög, a 4 perces hosszabbítás pedig szimplán eltelik, VÉGE.

► Kapura lövések aránya 8-18, szögleteké 1-8 Izlandnak: no comment.

A vendégek kétgólos hendikepre játszottak - és nyertek. Profik.

Csoporteredményeiket és két felkészülési mérkőzésüket látva, nem mi vagyunk a június 18-i EB-párharc esélyesei.